O NAS

Lemon Tree Coaching zostało założone przez Małgorzatę Kustosz, która przez ponad 9 lat pracowała w firmie Insights Poland, jedynego przedstawiciela metody Insights Discovery™ w Polsce. Programy proponowane przez Lemon Tree Coaching bazują na metodologii Insights Discovery™, która oparta jest na badaniach naukowych C.G. Junga. To sprawdzona metoda, która daje nieograniczone możliwości rozwojowe zarówno dla osób indywidualnych, zespołów i całych organizacji.

NASZ ZESPÓŁ

Współpracujemy z doświadczonymi trenerami, coachami, instruktorami outdoor, specjalistami z Działu Kreatywnego i Marketingu oraz z firmami reklamowymi i eventowymi.

TRENERZY INSIGHTS DISCOVERYTM

MAŁGORZATA KUSTOSZ

Certyfikowany trener biznesu, life and team coach, ekspert Insights Discovery™ i właściciel Lemon Tree Coaching.

WYKSZTAŁCENIE
Ukończyła Szkołę Trenerów w Laboratorium Edukacji i Psychoterapii, Szkołę Terapii Krótkoterminowej BSFT, akredytowane przez ICF studia podyplomowe Life Coachingu (Collegium Civitas), szkołę  Team Coachingu (HPR Group) i Zen Coaching. Jest absolwentką Psychologii Doradztwa Zawodowego  i Organizacji na Uniwersytecie Łódzkim oraz Filologii Angielskiej w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej.

DOŚWIADCZENIE
Doświadczenie biznesowe zdobyła pracując przez ponad 9 lat w Insights Poland. Przeszkoliła kilka tysięcy osób i przeprowadziła kilkaset szkoleń rozpowszechniając metodę Insights Discovery na rynku polskim.
Prowadziła certyfikacje oraz konsulting z zakresu wszystkich dostępnych na rynku polskim narzędzi Insights Discovery™ m. in. Discovery Full Circle™, Navigator – Efektywność Zespołu™. Przeszkoliła ponad 200 trenerów, coachów oraz pracowników działu HR.
Jest autorką programów Mindfulness & Insights Discovery, które łączą w sobie wiedzę na temat typów osobowości z praktyką uważności.

OPINIE INNYCH NA MÓJ TEMAT
„Małgorzata Kustosz to chodzący profesjonalizm opakowany w dobre relacje oraz otwartość na potrzeby klienta”.
Krzysztof Głuszczyński – HR Manager, Kruk S.A.

„Praca z Małgorzatą to prawdziwa przyjemność, gwarancja jakości i dobrego humoru”
Tomasz Krzak, Dyrektor ds. zasobów ludzkich Grupy Adamed.

„Małgorzata to trener, który staje się przyjacielem już po paru chwilach od poznania. Potrafi przeprowadzić zespół przez warsztaty w taki sposób, że na koniec wszyscy pytają: “To już?”
Grzegorz Mućko, Dyrektor Supply Chain Nutricia Polska

CO PISZĄ O MNIE W PROFILU INSIGHTS DISCOVERY™
„Żyje dniem dzisiejszym i kieruje się zasadą: „żyje się tylko raz”. Jest osobą o wyjątkowym poczuciu niezależności, lubi kreatywne i nowatorskie sposoby działania”.

ANNA KOZICKA

Konsultant, coach, trener z wieloletnim doświadczeniem biznesowym, akredytowany trener metodologii Insights Discovery.

WYKSZTAŁCENIE
Jest absolwentką podyplomowych studiów coachingu i mentoringu na Uniwersytecie SWPS, oraz międzynarodowego programu trenerskiego „Global Learning Facilitator”. Ukończyła kilkanaście kursów z obszaru coachingu, przywództwa i komunikacji (w tym NVC). Jest certyfikowanym trenerem Fundacji Family Lab oraz programu „Odyseja umysłu”.

DOŚWIADCZENIE
Doświadczenie biznesowe zdobywała w międzynarodowych korporacjach z branży farmaceutycznej. Przez 10 lat zarządzała zespołami sprzedażowymi , przez kolejne 6 lat odpowiadała za kreowanie strategii i wdrażanie programów szkoleniowo – rozwojowych oraz budowanie kultury organizacyjnej w firmie Nutricia Polska. Autorka programu „Zdrowa Organizacja”, którego efektem jest usprawnienie procesów ogólnofirmowych oraz poprawa równowagi między pracą a życiem zawodowym pracowników.
Od roku właścicielka firmy szkoleniowo – doradczej, specjalizującej się we wdrażaniu programów rozwojowo – szkoleniowych w obszarach przywództwa, komunikacji i współpracy.
Podczas swojej siedmioletniej praktyki trenerskiej przeprowadziła ponad 300 szkoleń i warsztatów. Akredytację Insigts Discovery zdobyła w 2011 roku, od tego czasu przeszkoliła ponad 250 osób wdrażając tę metodę w różnych organizacjach.

CO PISZĄ O MNIE W PROFILU INSIGHTS DISCOVERY™
„Kreatywna i wizjonerska, potrafi efektywnie pracować nad bardzo zróżnicowanymi zadaniami i problemami. Jej zaraźliwy entuzjazm pozwala jej skutecznie wpływać na otoczenie”

MARTA WODZICKA

Manager, praktyk biznesu, konsultant, coach, trener z wieloletnim doświadczeniem biznesowym.

WYKSZTAŁCENIE
Uprawnienia trenerskie zdobyła, kończąc szkołę trenerów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, a jej umiejętność prowadzenia sesji coachingowych w oparciu o rozwiązania potwierdza certyfikat Ericson College. Certyfikowany Konsultant metodologii Insights Discovery. Wiedzę z zakresu psychologii ogólnej i doradztwa zawodowego zdobywała w trakcie studiów psychologicznych na UŁ i w SWPS.

DOŚWIADCZENIE
Przez ostatnie 10 lat związana z pionem HR w Provident Polska S.A., w którym wraz z raportującym zespołem, odpowiedzialna była głównie za bezpośrednie wsparcie sprzedaży w realizacji celów biznesowych a także rozwój kompetencji miękkich oraz programy talentowe i sukcesyjne dla wyższej kadry managerskiej w centrali
Od roku właścicielka firmy szkoleniowo – doradczej Czarnecka&Wodzicka, której główne strumienie działalności są skoncentrowane na dostarczaniu rozwiązań HR-owych, takich jak rekrutacje, szkolenia i wdrażanie polityk i programów z zakresu miękkiego HR-u.
W trakcie 11 – letniej praktyki trenerskiej przeszkoliła ponad 2 tyś managerów, handlowców, członków zarządów, w tym ponad 250 osób z metodologii Insights Discovery.

CO PISZĄ O MNIE W PROFILU INSIGHTS DISCOVERY™
„Jest niezależna i kreatywna. Jej styl pracy odzwierciedla równowagę pomiędzy potrzebą porządku, poczuciem odpowiedzialności oraz świadomością potrzeb innych”.

MARTA KRUKOWSKA

Psycholog | coach | trener z 10-letnim doświadczeniem trenerskim, ekspert Insights Discovery™ oraz certyfikowany trener Mindsonar® Metaprofile, właściciel Mind Shaping oraz prezes fundacji Psychologia w Medycynie.

WYKSZTAŁCENIE
Ukończyła podyplomowe studia coachingu na Uniwersytecie SWPS, Coaching Generatywny i Team Coaching (Neuroedukacja) oraz kilkanaście kursów w zakresie coachingu i mentoringu, posiada tytuł Praktyka Neurolingwistycznego Programowania (The Society of NLP i Instytut Psychoterapii). Jest absolwentką Psychologii na Uniwersytecie SWPS oraz studiów podyplomowych z zakresu optometrii I biologii układu wzrokowego na Uniwersytecie Medycznym. Swoją wiedzę i umiejętności w zakresie psychologii pogłębia w nurcie Analizy Transakcyjnej (Szkoła Analizy Transakcyjnej).

DOŚWIADCZENIE
Od ponad 15 lat rozwija ludzi i organizacje. Doświadczenie biznesowe zdobyła w międzynarodowych korporacjach farmaceutycznych zarządzając ludźmi, biznesem i światowymi brandami na rynku polskim i w krajach bałtyckich.

Pasjonuje się komunikacją i podnoszeniem efektywności pracy zespołów. Opracowała autorskie metody pracy z pacjentem podnoszące efektywność pracy zespołu oraz satysfakcję pacjentów. Jest konsultantem w zakresie podnoszenia efektywności pracy zespołów okulistycznych, prowadzi również szkolenia twarde z zakresu optyki i optometrii współpracując z klinikami okulistycznymi na terenie całej Polski. Z narzędziem Insights Discovery™ aktywnie związana od 3 lat. Prowadzi liczne szkolenia z zakresu komunikacji, budowania zespołów, podnoszenia efektywności pracy zespołów również z wykorzystaniem tego narzędzia. Bardzo dobrze zna i rozumie środowisko biznesowe w tym farmaceutyczne oraz środowisko medyczne, z którymi związana jest od początku swojej kariery zawodowej.

OPINIE INNYCH NA MÓJ TEMAT
„Marta Krukowska jest osobą wytwarzającą atmosferę zaufania, ma się wrażenie, że wszystko można jej powiedzieć. Profesjonalizm, a zarazem przekonanie, że szkolenie prowadzi dobry znajomy”.
Dr Maciej Sadowski, właściciel Klinika Stomatologiczna

„Marta Krukowska potrafi wytworzyć na szkoleniu atmosferę ciekawości i zabawy, buduje motywację i utrzymuje wysoki poziom zaangażowania uczestników”.
Dr Dariusz Rogowski, Rogowski Detal Group

„Pełen profesjonalizm, merytoryka, zaangażowanie i podejście do tematu i ludzi szkolących się. Mam nadzieję w przyszłości na kolejne spotkanie z p.Martą na sali wykładowej”.
Dr Małgorzata Stelmach, właściciel Dentical Center Wilanów

CO PISZĄ O MNIE W PROFILU INSIGHTS DISCOVERY™
„Odczuwa radość kiedy może rozwiązać zawiłe problemy oraz stawić czoła wyzwaniom”. „Ma otwarty i kreatywny umysł”. „Towarzyska, zrównoważona oraz zawsze starająca się tworzyć spokojną, komfortową dla wszystkich atmosferę”. „Jest pomysłowa i skoncentrowana na wykonywanym zadaniu”.

AGATA PIERZCHAŁA

Certyfikowany trener biznesu, coach ACC ICF, autorka gier coachingowych i właściciel MUTO Slow Coaching®.

WYKSZTAŁCENIE
Ukończyła Akademię Trenerów Biznesu Kontrakt OSH w Warszawie, akredytowane przez ICF studium Profesjonalnego Coacha (wraz ze zdobyciem stopnia ACC ICF), szkołę Grupowego i Zespołowego Coachingu (NOVO). Jest absolwentką Etnolingwistyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

DOŚWIADCZENIE
Ponad 8 lat w sprzedaży (retail) oraz 3 lata w obszarze HR, około 5 lat zarządzania ludźmi, doświadczenie w zarządzaniu projektami, kilkadziesiąt zrealizowanych projektów szkoleniowo – rozwojowych zarówno w Polsce jak i zagranicą (w Australii, Nowej Zelandii, Fiji i Europie Wschodniej). Znajomość i rozumienie biznesu od strony systemów, procesów, struktur, różnych branż (retail, FMCG, logistyka).
Doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, spotkań, coachingu w języku angielskim.

OPINIE INNYCH NA MÓJ TEMAT
„Bardzo błyskotliwa osoba, która dzięki intuicji szybko rozumie moje wyzwania. Nie ma tabu, jest życzliwe zrozumienie. Pytania i odpowiedzi, wizja celu nie znika z horyzontu i zawsze wiem po co są nasze spotkania coachingowe. Szkolenia robi ciekawie i ‚moralem’.”.
Jolanta Krupowicz, Marketing Manager EEUR, Travelport

„Agata wywarła ogromy wpływ na ustalenie bardzo wysokiego poziomu szkoleń w TNT Express Poland. Perfekcyjnie przygotowane, poprowadzone z niezwykłą energią, zajęcia, ustaliły nowy stand-ard w organizacji.”
Zbigniew Kurdziałek, Kierownik Oddziału, TNT

CO PISZĄ O MNIE W PROFILU INSIGHTS DISCOVERY™
„Jest kreatywna niezależna oraz potrafi świetnie wychwytywać potencjalne możliwości kryjące się w opiniach innych. Nieustannie stara się dostrzegać w ludziach to, co najlepsze.”

IZABELA WANATOWICZ

Trener biznesu, business and team coach, konsultant HR. Certyfikowany konsultant Insights Discovery™.

WYKSZTAŁCENIE
Ukończyła Szkołę Trenerów Moderator, „The Art and Science of Coaching” Erickson College prowadzonym przez Wszechnicę Jagiellońską oraz szkołę Team Coachingu (Akademia Koźminskiego). Jest absolwentką Psychologii na Uniwersytecie Łódzkim.

DOŚWIADCZENIE
Od ponad 16 lat towarzyszy w rozwoju i zmianie organizacjom m.in. z branży finansowej, motoryzacyjnej, lotniczej a także dóbr luksusowych. Realizowała projekty szkoleniowe rozwijające kompetencje zawodowe oraz osobiste na różnych poziomach organizacji.

Prowadzi programy szkoleniowe dla Kadry managerskiej z obszaru przywództwa, jak również umiejętności managerskich – zarządzanie zespołem, zarządzanie przez cele, mentoringu, budowania zaangażowania pracowników, przeprowadzanie oceny okresowej.

Zespoły zarządzające wspiera w zwiększaniu ich efektywności moderując warsztaty strategiczne, a także prowadząc sesje coachingu zespołowego. Towarzyszyła liderom także w procesie wdrażania zmian organizacyjnych – na poziomie organizacji, liderów, pracowników..

CO PISZĄ O MNIE W PROFILU INSIGHTS DISCOVERY™
„Żyje dniem dzisiejszym i kieruje się zasadą: „żyje się tylko raz”. Znana jest z tego, że w naturalny sposób potrafi inspirować ludzi i zachęcać ich do działania..”

PAWEŁ GRUDZIŃSKI

Trener biznesu, mediator, konsultant.

WYKSZTAŁCENIE
Absolwent prawa oraz stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, a także studiów podyplomowych z zakresu praw człowieka (Helsińska Fundacja Praw Człowieka) i zarządzania kompetencjami (Akademia Leona Koźmińskiego). Ukończył Szkołę Trenerów w Instytucie Coachingu, posiada akredytacje Insights Discovery, Insights Full Circle, N.E.W.S. Coaching & Training, TOYF oraz Kepner-Fourie Thinking Works. Jest też mediatorem certyfikowanym przy Fundacji Mediare Dialog-Mediacje-Prawo.

DOŚWIADCZENIE
Doświadczenie biznesowe zdobywał pracując w administracji publicznej, na uczelni wyższej oraz w bankowości korporacyjnej. Od 2007 r. przeszkolił kilka tysięcy osób i przeprowadził kilkaset szkoleń z zakresu kompetencji miękkich, ze szczególnym uwzględnieniem efektywności osobistej, managerskiej i zespołowej oraz takich obszarów jak wystąpienia publiczne, customer experience, motywacja i komunikacja w biznesie, zarządzanie zespołem, czy zarządzanie zmianą.

CO PISZĄ O MNIE W PROFILU INSIGHTS DISCOVERY™
„Paweł emanuje życzliwością i entuzjazmem. Jest optymistycznie nastawiony do życia w ogóle, a w szczególności do ludzi”

NAUCZYCIELE MINDFULNESS

JOANNA DELBAR

Redaktor naczelna portalu zarzadzaniestresem.pl
certyfikowany coach shri vivek jogi integralnej, zen coach, certyfikowany nauczyciel mindfulness (M.B.S.R.) certyfikowany praktyk NLP, trener zarządzania stresem i zarządzania energią

WYKSZTAŁCENIE
Ukończyła Wydział Aktorski Łódzkiej Filmówki, Marketingowe Zarządzanie Firmą na Uniwersytecie Łódzkim, Studium Nauczycielskie „The Institute for Mindfulness Based Approches w Niemczech – certyfikat nauczyciela MBSR” (Mindfulness Based Stress Reduction), 4 letnią Szkołę Rozwoju Osobistego w Centro Shri Vivek w Barcelonie i roczny trening zen coachingu prowadzony przed Kore Lanfelda.

DOŚWIADCZENIE
Przez 16 lat prowadziła agencję PR ,doświadczając stresu bycia menadżerem firmy. To wtedy chcąc pomóc sobie, zainteresowała się metodami zarządzania stresem i trafiła na jednego z wiodących dziś na świecie nauczycieli jogi integralnej – Jivana Vismaya, specjalizującego się w pracy z systemem nerwowym.

Dziś kontynuuje naukę na organizowanych przez Centro Shri Vivek warsztatach dla nauczycieli w Polsce, Hiszpanii i Indiach oraz w szwedzkim instytucie Zen Coachingu

JOANNA BARTYZEL-DUKACZEWSKA

Nauczycielka mindfulness i psychoterapeutka, pisarka i dziennikarka Bloomberg News, największej na świecie agencji informacyjnej i telewizji, była szefowa biura Bloomberga w Polsce, była zastępczyni redaktora naczelnego The Warsaw Voice.

Jedyna w Polsce nauczycielka mindfulness wykwalifikowana przy Center For Mindfulness in Medicine, Health and Society, University of Massachusetts Medical Scholl.

WYKSZTAŁCENIE
Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, Studium Dziennikarstwa Podyplomowego UW i Szkoły Psychoterapii przy Ośrodku Intra. W Warszawie ukończyła także roczny Kurs Pomocy Psychologicznej i Kurs Psychologii Klinicznej przy Laboratorium Psychoedukacji. W Londynie odbyła liczne kursy z zakresu koordynacji programów filantropijnych oraz zarządzania czasem i rozwoju kadr zarządzających.

DOŚWIADCZENIE
Absolwentka programu Search Inside Yourself w San Francisco, najpopularniejszego treningu inteligencji emocjonalnej w oparciu o mindfulness opracowanego dla pracowników Google i wykorzystywanego w środowiskach biznesowych Doliny Krzemowej. Założyła i prowadzi ośrodek psychoedukacji mindfulnesscentrum.pl oraz ośrodek diagnostyczno-rozwojowy i wydawnictwo Ego-Centrum. W 2017 wydała książkę „Twoje zdrowie potrzebuje Ciebie” Sakiego Santorellego, autorski zapis programu MBSR oparty na doświadczeniu prowadzącego i uczestników kursu. Dorota Bartyzel-Dukaczewska współtworzyła społeczny program Stop-Respektuj Prawa Pieszych oraz Zielone Światło, trzyletni program pomocy psychologicznej dla osób niewidomych i słabowidzących.

OPINIE INNYCH NA MÓJ TEMAT
„Zajęcia z Dorotą Bartyzel-Dukaczewską mają wiele zalet: otrzymujesz ogromną dawkę wiedzy, możesz liczyć na głęboką wrażliwość prowadzącej, aktywną pomoc w konsekwentnym uwalnianiu się od złych nawyków i wielkie wsparcie w codziennym odnajdywaniu siebie. Zajęcia z Dorotą mają jedną wadę – nie chodzi w nich o błyskawiczny fix ani uciekanie od życia. Chodzi o świadomość życia takiego, jakie jest”,
Ela Linsenbarth, Starak Property.

Lemon Tree Coaching

Drzewo ma symboliczne znaczenie w wielu kulturach i wierzeniach. Oznacza siłę, zdrowie, mądrość, piękno i radość. Drzewo cytrynowe dodatkowo daje świeże, zdrowe owoce, które są jak cele i marzenia do których dążymy.

Drzewo aby wyrosło powinno mieć odpowiedni grunt, nasłonecznienie, oraz kogoś kto pomoże od czasu do czasu przyciąć suche liście aby na ich miejsce wyrosły nowe. Człowiek tak jak drzewo aby mogło się rozwijać potrzebuje dobrego gruntu, sprzyjającego środowiska oraz wsparcia kogoś kto pomoże pozbyć się niewłaściwych nawyków, aby na ich miejsce pojawiły się nowe, które umożliwią pełny wzrost i rozwój.

Lemon Tree Coaching daje świetny grunt dla rozwoju zarówno jednostkom jak i całym organizacjom.

Dzięki temu, że opieramy swoje Programy na znanej i naukowo udowodnionej metodzie zapewniamy długofalowe efekty i sprawdzone rozwiązania.