PRZEPIS NA PRZEDŚWIĄTECZNE ZATRZYMANIE

LinkedIn

Czas przedświąteczny to czas, który dla wielu z nas stanowi źródło napięcia i stresu.

Możemy sobie pomóc w tym obciążającym i intensywnym dla nas czasie stosując jedną z TECHNIK MINDFULNESS – S.T.O.P. 

TECHNIKA S.T.O.P. pozwala, skontaktować ze sobą dzięki czemu możemy podjąć działania – świadomie, zgodnie z naszymi potrzebami i wartościami. Dzięki technice S.T.O.P. możemy odpowiedzieć sobie na pytanie: Co będzie dla mnie dobre i co będzie zaspokajało potrzeby mojego umysłu, ducha i ciała?

Na każdym etapie możesz odwołać się do różnych ENERGII KOLORYSTYCZNYCH:)

S – STOPzatrzymaj się na chwilę i przerwij wszystko co robisz w tym momencie. Możesz wykorzystać do tego zasoby ENERGII CZERWONEJ – skoncetruj się na celu, jakim jest zatrzymanie się „tu i teraz”. Bądź w tym stanowczy i zdecydowany. To jest chwila dla Ciebie i tylko dla Ciebie.

T – TAKE A BREATHweź świadomy oddech. Zaobserwuj jak oddech wpływa do ciała, wypełnia Twoje płuca i jak z niego wypływa. Sięgnij do swojej ENERGII ZIELONEJ –  weź naturalny oddech, taki jakiego potrzebuje teraz Twoje ciało. Dzięki temu wyciszysz się, uspokoisz i po prostu „złapiesz oddech” :)

O – OBSERVE zaobserwuj to czego teraz doświadczasz, skieruj swoją uwagę na doznania w ciele, swoje emocje, myśli oraz dźwięki jakie do Ciebie docierają z zewnątrz. Skorzystaj z ENERGII NIEBIESKIEJ – obserwuj, nic nie zmieniaj, pozwól wszystkiemu być takie jest. Jesteś tu tylko obserwatorem.

P –  PROCEEDKontynuuj to co robisz w sposób, który będzie dla Ciebie wspierający. Sięgnij do swoich pokładów ENERGII ŻÓŁTEJ – przejdź do działania i aktywności, które dodadzą Ci więcej energii, entuzjazmu i pozytywnych emocji. Po prostu ciesz się chwilą :)

Twoje zatrzymanie może trwać od kilku sekund do kilku minut. Daj sobie tyle czasu ile aktualnie możesz lub potrzebujesz.

Takie chwilowe zatrzymanie jest często dla nas jak odświeżający prysznic, leniwy niedzielny spacer czy orzeźwiająca lemoniada:) Dając sobie taką przestrzeń zyskasz nową energię, świeżość i inspirację.

Powodzenia i niech przedświąteczny czas będzie dla Ciebie równie dobry, wartościowy i przyjemny jak czas Świąt Bożego Narodzenia :)

Praktyka mindfulness wpływa pozytywnie na naszą kreatywność, procesy poznawcze i pozwala nam dotrzeć do naszych wewnętrznych zasobów i potencjału. Mindfulness to m.in zbiór narzędzi i technik, które pomagają nam w skontaktowaniu się ze sobą samym, co umożliwia nam podejmowanie decyzji i działań zgodnych z naszymi prawdziwymi potrzebami.  A wszyscy po prostu chcemy być szczęśliwi :)

DODAJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *