ZEN COACHING – nowe podejście do coachingu

LinkedIn

Zdjęcie z planu filmu o ZEN COACHINGU.

ZEN COACHING jest nowym podejściem do coachingu, które łączy w sobie tradycyjne podejście do coachingu z ponadczasową mądrością Wschodu, a jego twórcą jest Kåre Landfald.

COACHING wzbogacony o pierwiastek ZEN sprawia, że ma on charakter bardziej zrelaksowany i mniej zadaniowy. Poprzez zauważenie, przyzwolenie i pełne doświadczenie tego, co przeżywamy w danej chwili możemy dotrzeć do głębszych potrzeb, pragnień i pasji.

ZEN COACHING pozwala nam na ponowne skontaktowanie się ze sobą, ze swoimi uczuciami, myślami i doznaniami z ciała. Dzięki takiemu kontaktowi możemy żyć bardziej świadomie i autentycznie.

W podejściu ZEN COACHINGU problem nie jest problemem, a jedynie myślą i interpretacją danej sytuacji. Taki świadomy sposób widzenia sytuacji daje możliwość większego wpływania na rzeczywistość i przywrócenia kontaktu ze swoją wewnętrzną mądrością, wolnością i siłą.

ZEN COACHING zakłada, że nikogo nie należy naprawiać, to kim naprawdę jesteśmy nie wymaga udoskonalania. Celem Zen coachingu jest pozwolenie na wszystko co się wydarza „tu i teraz”, dzięki czemu zyskujemy poczucie wewnętrznego spokoju, lekkości i zrelaksowania.

DODAJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *